Ranking Dieta niskie IG

Ranking Dieta niskie IG

Dieta niskie IG – na czym polega, co jeść i czego unikać

Produkty o niskim indeksie glikemicznym pozwalają utrzymać zdrową i bezpieczną dietę u osób, które borykają się z takimi problemami zdrowotnymi jak cukrzyca, nadwaga czy otyłość. Zatem co to jest dieta niskie IG? Dieta tego rodzaju polega na spożywaniu posiłków opierających się na produktach wyróżniających się niskim IG. Dieta tego rodzaju może mieć również pozytywny wpływ na każdego, ponieważ eliminuje ryzyko gwałtownego wzrostu cukru we krwi.

Wiedząc mniej więcej, czym jest dieta niskie IG, a także, jak działa dieta niskie IG, nie pozostaje nic innego, jak przejść do zasad diety. Dokładnie tego, co można jeść, a czego nie można jeść na diecie niskie IG. Wbrew pozorom lista produktów dozwolonych jest całkiem długa.

Zasady diety niskie IG

Dieta z niskim indeksem glikemicznym musi opierać się na zasadach dotyczących listy zalecanych i dozwolonych produktów, a także tych niedozwolonych. 

  • Co jeść na diecie niskie IG?

Produkty, które akceptuje dieta niskie IG, to: chude mięsa, warzywa, nabiał oraz zboża. Produkty dozwolone i zalecane na diecie niskie IG to również: ryby, jajka, pełnoziarniste makarony i ryże, pieczywo. 

  • Produkty zabronione na diecie niskie IG

Nie powinno się jeść na diecie niskie IG słodyczy, produktów z białej mąki, słodkich owoców oraz ziemniaków. Ponadto z codziennego menu trzeba wyeliminować żywność wysokoprzetworzoną. 

Dużo łatwiej i wygodniej jest jednak zamówić catering z niskim indeksem glikemicznym. Wówczas nie trzeba się zastanawiać, jakie produkty można jeść, a których należy unikać. Warto też dodać, że dieta z niskim IG catering jest dziś na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba wychodzić z domu, by złożyć zamówienie i otrzymać jedzenie prosto pod drzwi. 

Przykładowy jadłospis diety niskie IG

Dieta o niskim indeksie glikemicznym może wyglądać bardzo różnie, ponieważ lista produktów dozwolonych jest całkiem długa. A jeśli za przygotowanie codziennego menu zabiera się doświadczona ekipa, każdego dnia można spodziewać się smacznych i różnorodnych dań. Dieta z niskim IG może wyglądać następująco:

  • Śniadanie: placki makowe z jogurtem, mandarynką i dodatkiem orzechów ziemnych. 
  • II śniadanie: podpłomyk razowy z twarogiem i warzywami. 
  • Obiad: makaron pełnoziarnisty z indykiem i parmezanem. 
  • Podwieczorek: koktajl czekoladowo-śliwkowy. 
  • Kolacja: leczo na bazie warzyw z tofu i sorgo. 

Tak przygotowany jadłospis zawiera wyłącznie produkty z niskim IG. Jest wyłącznie propozycja, a możliwości tworzenia codziennego menu są ogromne. Wystarczy sprawdzić gotowy catering niskie IG, by się o tym przekonać. 

catering dietetyczny

Ranking Dieta niskie IG

Etapy i efekty diety niskie IG

catering z niskim indeksem glikemicznym

Dieta pudełkowa niskie IG nie jest dietą zbyt restrykcyjną, stosowaną chwilowo, do momentu uzyskania określonych efektów. Dlatego w tym przypadku etapy diety niskie IG nie istnieją. Trzeba po prostu do codziennego menu wprowadzić produkty charakteryzujące się niskim IG. 

Co daje dieta niskie IG? Przede wszystkim dobre samopoczucie. Osoby z cukrzycą, które nie przestrzegają zasad tej diety, często miewają skoki poziomu cukru we krwi, co nie jest bezpieczne. A więc, czy dieta niskie IG jest zdrowa? Można powiedzieć, że tak. Eliminuje słodycze i niezdrowe jedzenie. Jest zdrowa dla osób z nadwagą, otyłością i cukrzycą, ale nie tylko. 

Zalety i wady diety niskie IG

Dieta o niskim IG ma wiele zalet, o których warto wspomnieć w pierwszej kolejności. Zatem zalety diety niskie IG są następujące:

  • dobre samopoczucie wynikające z utrzymania cukru we krwi na właściwym poziomie,
  • eliminacja ryzyka utraty życia spowodowanego nagłymi skokami cukru we krwi, 
  • możliwość spożywania różnorodnych dań przygotowanych na bazie produktów o niskim IG,
  • korzystny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu. 

Wady diety niskie IG są następujące: 

  • konieczność stosowania się do zasad diety i wyboru odpowiednich produktów,
  • wybór tylko określonych produktów wydłuża czas spędzany na zakupach i nierzadko wpływa na wzrost kwoty na rachunku. 

Osoby decydujące się na tę dietę, powinny zwrócić uwagę na catering z niskim IG. To gotowe jedzenie dostarczane pod wskazany adres. Więcej powodów, dla których warto postawić na niski indeks glikemiczny catering, poniżej. 

Dieta niski IG catering

Dieta pudełkowa z niskim IG to starannie przygotowywane posiłki z użyciem tylko dozwolonych składników. Posiłki są różnorodne, smaczne i apetycznie podane. Dzięki temu osoby, które z powodu cukrzycy muszą mierzyć się z licznymi wyrzeczeniami, zbyt mocno nie ubolewają nad tym faktem. 

Dieta IG catering to ogromna wygoda, ale i oszczędność, ponieważ płaci się tylko za zużyte składniki. Samodzielne przygotowywanie jedzenia często wiąże się z wykorzystaniem jedynie części składników. reszta najczęściej ląduje w koszu, a to pieniędzy nie zwraca. Dieta z niskim indeksem glikemicznym catering dziś nie jest droga. Wynika to między innymi z silnej konkurencji, z jaką muszą mierzyć się firmy cateringowe.

Czym jest dieta niskie IG

Ponadto są jeszcze kody rabatowe na catering. To całkiem atrakcyjne zniżki na catering naliczane na podstawie zebranych punktów w Programie Lojalnościowym. Wystarczy zbierać punkty za ocenę dań, polecanie oferty itp., by móc później kupować catering dietetyczny po niższej cenie. 

Dieta pudełkowa to naprawdę same korzyści. Jeżeli zatem komuś chodzi po głowie dieta o niskim indeksie glikemicznym catering, powinien jak najszybciej rozejrzeć się w ofertach. W wyborze najlepszej, może pomóc ranking cateringów. To lista najlepszych ofert zebranych z całego internetu. Obejmuje catering dietetyczny z niskim IG, jak i pozostałe cateringi. Można porównać oferty, ale i ceny. Bo ostatecznie wybrana dieta niskoglikemiczna catering musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb. 

Artykuł na temat diety z niskim IG powstał we współpracy z dietetykiem klinicznym.