Ranking Dieta Sirt

Ranking Dieta Sirt

Dieta Sirt – jak działa, na czym polega, zalety i wady diety

Dieta Sirt to popularna w ostatnim czasie dieta, która sławę tę zdobyła za sprawą piosenkarki Adele. Artystka właśnie dzięki niej schudła ponad 40 kg. Co to jest dieta Sirt i czy faktycznie gwarantuje tak ogromne zmiany w czasie odchudzania?

Można szybko wyjaśnić, czym jest dieta Sirt. To dlatego, że jej działanie jest bardzo proste. Polega ona na ograniczeniu kaloryczności posiłków, piciu zielonych koktajli sirtuinowych, a do tego spożywaniu większej ilości produktów zawierających aktywatory sirtuin. 

Jak działa dieta Sirt? Jak już była mowa powyżej, dieta sirtuinowa działa odchudzająco. Zatem stosując ją, można spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej i tym samym spadku wagi. To jeden z powodów, dla których tak wiele osób zamawia dziś Sirt food catering.

dieta adele

Zasady diety Sirt

Dieta Adele polega na spożywaniu produktów sirtuinowych. Pełnią one w organizmie szereg ważnych funkcji. Regulują metabolizm, kontrolują stany zapalne i wpływają na przebieg procesu starzenia. Na wszystko to można liczyć, stosując się do zasad dotyczących listy produktów dozwolonych i zabronionych. Dużym ułatwieniem w przestrzeganiu tych wszystkich zalet jest gotowa dieta sirtuinowa catering

Co jeść na diecie Sirt? Produkty dozwolone i zalecane na diecie Sirt to: gryka, seler z liśćmi, papryczka chili, kakao, jarmuż, pietruszka, kawa, kapary, zielona herbata, lubczyk, czerwona cykoria i cebula, soja, rukola, kurkuma, truskawki i orzechy. Osobom, które są na tej diecie poleca się również inne produkty, tak zwane sirtfood. Można śmiało jeść zielona fasolę szparagową, brokuły, karczochy, fasolę, bób, czerwone winogrona, maliny, czarne porzeczki, jabłka, żurawinę, śliwki, orzechy pekan i ziemne, pistacje, nasiona słonecznika i chia. Akceptowane są również mąka razowa, komosa ryżowa, mięta, imbir, szałwia, tymianek, koper, szczypior, oregano, czarna i biała herbata. 

Warto też zwrócić uwagę na to, czego nie można jeść na diecie Sirt i od razu można pokreślić, że jest ich całkiem sporo. Produkty zabronione na diecie Sirt to żywność wysoko przetworzona. Chodzi tu także o fast foody. Nie powinno się jeść na diecie Sirt również produktów z białej mąki, rafinowanego cukru, a także produktów, które ten cukier zawierają. W codziennego menu należy wyeliminować napoje gazowane, głównie zwierające sztuczne barwniki i aromaty. 

Co to jest dieta sirt
co jeść na diecie sirt

Ranking Dieta Sirt

Przykładowy jadłospis diety Sirt

catering dietetyczny

Jak może wyglądać dieta Sirt catering? Możliwości przygotowania codziennego menu są całkiem duże. To dlatego, że zakres produktów, jakie można spożywać będąc na diecie, jest całkiem szeroki. Tak wygląda przykładowa dieta Sirt pudelkowa:

  • Śniadanie: koktajl przygotowany z jarmużu, rukoli, selera naciowego, pietruszki, jabłka z dodatkiem imbiru i cytryny. 
  • II śniadanie: koktajl przygotowany ze szpinaku, selera naciowego, truskawek i jabłek z dodatkiem wody. 
  • Obiad: kasza gryczana, dorsz na parze, rukola i zielone pomidorki w formie sałatki. 
  • Kolacja: koktajl przygotowany z natki pietruszki, selera naciowego, truskawek i jagód goji. 

Zamawiając gotowy Sirt catering, można uniknąć wielogodzinnego przygotowywania posiłków i tracenia czasu na zakupach. To też bezpieczniejsza opcja, gwarantująca starannie przygotowane jedzenie zgodnie z zasadami tej diety. 

Efekty i etapy diety Sirt

Sirt dieta przebiega etapowo. Dokładnie są dwie fazy, które przebiegają w dwóch etapach. Tylko przeprowadzona prawidłowo dieta może zakończyć się efektami. Pierwsze efekty diety Sirt pojawiają się już w początkowej fazie. A wygląda to następująco. 

  • Pierwszy etap fazy pierwszej trwa od 1 do 3. dnia diety. Kaloryczność posiłków nie przekracza 1000 kcal dziennie. To czas, kiedy osoba na diecie spożywa 2 koktajle sirtuinowe i 1 posiłek stały. Drugi etap tej samej fazy trwa od 4 do 7. dnia. Kaloryczność nie może przekraczać 1500 kcal. To jest czas, w którym spożywa się 2 koktajle i 2 posiłki stałe. 
  • Pierwszy etap drugiej fazy trwa od 8. do 21. dnia diety. Na tym etapie nie ma ograniczeń co do kaloryczności. W menu powinny znajdować się 1 koktajl sirtuinowy i 3 posiłki stałe. Opcjonalnie można wzbogacić jadłospis maksymalnie dwiema przekąskami. Drugi etap trwa po 21. dniu diety. Tu też nie ma ograniczeń kaloryczności. Sirtuinowa dieta na tym etapie musi opierać się na produktach sirt oraz koktajlach sirtuinowych. 

Jeśli chodzi o efekty i to, co daje dieta Sirt, należy podkreślić, że skutecznie oczyszcza organizm i redukuje tkankę tłuszczową. Czy dieta Sirt jest zdrowa? Z jej stosowaniem wiąże się szereg korzyści. Jednak są też pewne zagrożenia dla organizmu. Dotyczą główne osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą pozwolić sobie na tak restrykcyjną dietę. 

Zalety i wady diety Sirt

Sirtuinowa dieta ma wiele zalet, choć o wadach też trzeba wspomnieć. Dzięki temu będzie łatwiej ustalić, kto może, a kto nie powinien jej stosować. Diet sirtuinowa pudełkowa jest łatwo dostępna i polecana, ale tylko osobom zdrowym i bez przeciwwskazań. 

Zalety diety Sirt są następujące. Redukcja tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, spadek wagi, to niejedyne korzyści wynikające ze stosowania tej diety. Spożywane podczas diety produkty sirt mają korzystny wpływ na spowolnienie procesów starzenia. Lista produktów dozwolonych na diecie jest całkiem długa, dzięki czemu dania przygotowywane z ich użyciem mogą być różnorodne.

Czy stosowanie diet jest zdrowe

Jeśli zaś wziąć pod uwagę wady diety Sirt, trzeba podkreślić, że nie ma ich zbyt wiele. Podstawową jest to, że eliminacja niektórych produktów niedozwolonych w tej diecie, prowadzi automatycznie do pewnych niedoborów. Z kolei poszukiwanie produktów zalecanych bywa czasochłonne i kłopotliwe. Trzeba też liczyć się z większymi wydatkami na zakupach. 

Sirt dieta catering to pełna zalet dieta, która jak każda, ma też pewne, nie zawsze znaczące wady. Warto zatem dobrze się nad nią zastanowić, a temat jej stosowania, skonsultować z dietetykiem. 

Catering Sirt – dieta pudełkowa z dostawą do domu

Dieta pudełkowa Sirt to najlepszy sposób na stały dostęp do smacznych i poprawnie przygotowanych posiłków, bez konieczności samodzielnego gotowania i robienia zakupów. Zamawiając catering diet Sirt można mieć pewność, że dostarczone posiłki składają się z odpowiednich produktów i to najwyższej jakości. 

Obecnie catering dietetyczny Sirt oferuje coraz więcej firm. Dlatego jest w czym wybierać. Niektóre z nich kuszą atrakcyjnymi cenami. Inne motywują Programami Lojalnościowymi i związanymi z tym korzyściami. Bo to w ramach tych programów zdobywa się kody rabatowe na catering. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić. A punkty zdobywa się bardzo łatwo, bo za polecanie cateringu, ocenę poszczególnych dań itp. 

Catering dietetyczny jest przygotowywany przez doświadczonych kucharzy współpracujących z wykwalifikowanymi dietetykami. Firmy cateringowe zapewniają nie tylko dostawę gotowych posiłków, ale również konsultacje dietetyczne. Poza tym istnieje możliwość stosowania diety pod okiem specjalisty. To zwiększa jej skuteczność oraz bezpieczeństwo. 

Dieta pudełkowa jest dziś bardzo popularna. Ponieważ oferuje ją wiele firm, trzeba zdecydować się na jedną. Którą z nich wybrać? Zwracać uwagę na zniżki na catering? Skupić się bardziej na ofercie, jakości, dostępności usługi w konkretnym regionie? Warto prześledzić ranking cateringów i wybrać ten, który ma najlepszą ofertę. Jakość i bezpieczeństwo liczą się tu najbardziej. 

 

Artykuł powstał we współpracy z dietetykiem klinicznym, na podstawie przekazanych informacji.