Ranking Dieta sokowa

Ranking Dieta sokowa

Dieta sokowa – co ma na celu, jakie są zalecenia, zalety i wady

Dieta sokowa jest jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie diet, dostępną praktycznie w każdej firmie zajmującej się cateringiem. Mimo to wiele osób potrzebuje więcej wskazówek na temat, czym jest dieta sokowa, na czym dokładnie polega i co ma na celu. Nie wszyscy mieli okazję ją stosować. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że byłaby dla nich bardzo pomocna.

Zatem co to jest dieta sokowa? Dieta tego rodzaju to nic innego, jak detoks sokowy. Można zatem śmiało wysnuć wnioski, że jest to dieta oczyszczająca organizm. Wiedząc, jak działa dieta sokowa, na myśl nasuwa się pytanie, dla kogo została stworzona. 

Dieta oczyszczająca jest dedykowana osobom, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn. Jest również świetnym wstępem do odchudzania. Niektórzy muszą stosować ją ze względów zdrowotnych. Choć wiele mówi się o tym, że jest bezpieczna, to jednak najlepiej stosować ją pod okiem dietetyka lub lekarza. 

Warto zatem zagłębić się w jej zasady i listę produktów zalecanych oraz zabronionych. 

dieta oczyszczająca jelita
dieta sokowa
Catering sokowy

Zasady diety sokowej

Dieta oczyszczajaca sprowadza się do spożywania świeżych i prawidłowo przygotowanych soków. Do tego celu można wykorzystywać wyłącznie wybrane składniki. Co jeść na diecie sokowej? Jak już wiadomo, to nie o jedzenie tu chodzi, a picie. Produkty dozwolone i zalecane na diecie sokowej, z których można robić wspomniane soki to tak naprawdę wszystkie warzywa oraz owoce. Można by więc wymieniać je bardzo długo. jabłka, gruszki, banany, mango, pomarańcze, porzeczki, marchewki, jarmuż, liście pietruszki, to tylko niektóre z nich. 

Czego nie można jeść na diecie sokowej? Będąc na diecie sokowej należy zrezygnować z posiłków stałych. Zatem produkty zabronione na diecie sokowej to wszystkie te, które mogłyby posłużyć do przygotowania standardowego śniadania, obiadu i pozostałych posiłków. Nie powinno się jeść na diecie sokowej nic poza spożywaniem wspomnianych soków. Ale taki detox sokowy nie trwa długo. Zaleca się stosowanie go od 3 do 5 dni, a maksymalnie 7 dni. 

Dieta oczyszczająca jelita jest przeznaczona wyłącznie dla osób zdrowych, które mogą pozwolić sobie na taką głodówkę.

Przykładowy jadłospis diety sokowej

Jak już wiadomo, dieta oczyszczająca organizm opiera się na sokach. A te można przygotowywać z dowolnych kombinacji owoców oraz warzyw. W sieci można natknąć się na mnóstwo gotowych przepisów. Nietrudno znaleźć też gotowy catering sokowy.

Całodzienne menu może wyglądać następująco:

  • Śniadanie: sok przygotowany z buraka i selera naciowego z dodatkiem cytryny. 
  • II śniadanie: sok przygotowany z ogórka, sałaty, rukoli i jabłka. 
  • Obiad: sok przygotowany z porzeczki czarnej, banana i jarmużu z dodatkiem cynamonu. 
  • Podwieczorek: koktajl z awokado, brokułów, ogórków i kiwi. 
  • Kolacja: sok przygotowany z pomidorów, papryk, marchewki, z dodatkiem chili i curry.
dieta sokowa

Ponieważ dieta oczyszczająca wątrobę może składać się z dowolnych warzyw i owoców, kombinacji łączenia składników jest ogrom. Warto jednak zamówić gotowy post sokowy. To dlatego, że soki te są przygotowywane przez specjalistów i składają się z owoców i warzyw, które wzajemnie się uzupełniają i działają oczyszczająco z jeszcze większą mocą.

Ranking Dieta sokowa

Etapy i efekty diety sokowej

czym jest dieta sokowa

Jeśli chodzi o etapy diety sokowej, należy przede wszystkim podkreślić, że przed przystąpieniem do spożywania soków, warto zrezygnować z mięsa, nabiału i smażonych dań. Nastawiając się na sokowy detox, najlepiej już w tym momencie przygotowywać dania na bazie warzyw oraz owoców. To zmniejszy ryzyko szoku dla organizmu, który przez kilka dni, może nawet cały tydzień, będzie musiał bazować na samych sokach. Po tym czasie należy stopniowo wychodzić z diety, a co za tym idzie, powoli wprowadzać posiłki stałe. Tak by nie utracić osiągniętych efektów. Warto też na stałe wprowadzić zdrową dietę, eliminującą niezdrowe tłuszcze, kaloryczne i wysokoprzetworzone posiłki. 

Co daje dieta sokowa? Jak już była mowa, prawidłowo stosowana dieta prowadzi do oczyszczenia organizmu, w tym jelit i wątroby. Wobec tego, czy dieta sokowa jest zdrowa? Jeżeli nie ma przeciwwskazań do jej stosowania, to rzeczywiście może przynieść satysfakcjonujące efekty. Nie jest jednak łatwa do wykonania. Posiłki oparte na sokach to dla wielu osób ogromne wyzwanie. Także wyzwanie dla ich organizmu.

Dieta sokowa oczyszczająca – podsumowanie

Dieta oczyszczająca z toksyn już z samej nazwy brzmi bardzo pozytywnie. Czy to oznacza, że ma same zalety? Nie ma diet idealnych. W związku z tym nawet najlepsza dieta sokowa może mieć też negatywny wpływ na organizm. Jednak jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, warto ją zastosować. Zalety diety sokowej to oczyszczenie organizmu z toksyn. Po takim oczyszczeniu organizm zdecydowanie lepiej funkcjonuje. Jest to dobry początek do zwiększenia sprawności fizycznej i koncentracji. Kuracja sokowa wspomaga odchudzanie. Ponadto dostarcza mnóstwo witamin, które ukryte są w warzywach i owocach. 

Wady diety sokowej to bez wątpienia ryzyko szoku dla organizmu, a także sam trud, jaki wynika z surowych zasad tej diety. Wielu osobom ciężko jest doprowadzić ją do końca. Dieta detoks sokowy może znacznie osłabić organizm.

Detox sokowy catering

detox sokowy

Detoks sokowy catering to wygoda i bezpieczeństwo. To pewność, że dostarczone posiłki w postaci soków, zostały przygotowane na bazie dobrze połączonych i wzajemnie współgrających składników. Poza tym to też oszczędność czasu. Nie trzeba robić zakupów, przygotowywać soków i szukać przepisów.

Firmy oferujące catering dietetyczny mają atrakcyjny wybór menu, który jest dodatkową motywacją do korzystania z ich usług. Niejedna dodatkowo proponuje kody rabatowe na catering, które zapewniają spore oszczędności. Zniżki na catering są naliczane według zebranych punktów w Programie Lojalnościowych. Dlatego jeżeli firma oferuje takie opcje, warto z nich korzystać. 

Dieta pudełkowa jest dziś dostępna na każdym kroku. Oferuje ją wiele firm z branży cateringowej. Jeżeli zatem interesuje kogoś dieta pudełkowa oczyszczająca, powinien rozejrzeć się za firmą, która ma najlepszą ofertę. Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład analizując ranking cateringów

Artykuł został napisany z pomocą dietetyka klinicznego, na podstawie informacji pozyskanych w rozmowie.