Ranking Dieta odchudzająca

Ranking Dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca – na czym polega?

Co to jest dieta odchudzająca? Wielu osobom kojarzy się głównie z typową głodówką i wieloma wyrzeczeniami. Ten rygorystyczny sposób odżywiania ma prowadzić do szybkiego spadku wagi. Warto zatem wyjaśnić, czym jest dieta odchudzająca i jak działa. Co można jeść, czego należy unikać, jakich zasad przestrzegać.

Dieta odchudzająca polega na ograniczeniu wartości kalorycznej posiłków, przy jednoczesnym zachowaniu wartości odżywczej produktów. Codzienne menu musi uwzględniać produkty oraz dania lekkostrawne, niskokaloryczne, a do tego wartościowe dla organizmu i dobrze zbilansowane. 

Jak działa dieta odchudzająca? Prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, do spadku wagi. Najważniejsze jednak jest to, aby dieta opierała się na zdrowych zasadach. Tylko wtedy odchudzanie to będzie skuteczne, a osiągnięte zmiany nie zostaną zaprzepaszczone z powodu efektu jo-jo. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieją różne diety odchudzające. By cieszyć się satysfakcjonującymi efektami i dobrym zdrowiem, trzeba wybrać tę, która została opracowana przez doświadczonego i wykwalifikowanego dietetyka. Dieta musi być też dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Bo tu nie chodzi o to, aby była to najszybsza dieta odchudzająca, ale zdrowa i dopasowana, a o ile to możliwe, również smaczna. 

dieta oczyszczająca

Zasady diety odchudzającej – co jeść, a czego unikać

Wszystkie diety odchudzajce sprowadzają się do ograniczeń w spożywaniu niektórych produktów. Co jeść na diecie odchudzającej? Warto zacząć od tego, że będąc na tej diecie trzeba jeść 5 posiłków dziennie. Deficyt kaloryczny nie powinien być większy niż 1000 kcal. Łącząc dietę z regularną aktywnością fizyczną, można tracić około 1 kg tygodniowo i jest to zdrowy spadek wagi. Najskuteczniejsz dieta odchudzająca to taka, która jest dopasowana pod względem kaloryczności do potrzeb osoby ją stosującej. 

Zanim wymienimy produkty dozwolone i zalecane na diecie odchudzającej, musimy koniecznie podkreślić, jak niezwykle ważne, szczególnie przy odchudzaniu, jest picie wody. Każdego dnia należy wypijać około 2 litry wody, a w dni treningowe, jeszcze więcej. Poza wodą można pić napary ziołowe, soki warzywne oraz herbaty owocowe. Należy natomiast ograniczyć kawę oraz mocną herbatę. 

Czy stosowanie diet jest zdrowe

A teraz, co można, a czego nie można jeść na diecie odchudzającej. Na przykład zamiast słodyczy, warto jeść większe ilości owoców. Akceptowane są także domowe wypieki bez cukru albo z dodatkiem miodu, czy cukru kokosowego. Produkty zabronione na diecie odchudzającej, to margaryna. Zamiast niej można spożywać oliwę z oliwek, masło klarowane, a także olej kokosowy. Chipsy oraz inne słone przekąski można zamienić na orzechy, pestki dyni, czy warzywa pokrojone w słupki. Fani pizzy powinni rezygnować z zakupu tego przysmaku w sieciówkach, a przygotować ją samodzielnie. Całkowicie akceptowana jest pizza z kalafiora. A jeśli ktoś ma chęć na frytki, może upiec w piekarniku różnokolorowe warzywa. Nie powinno się jeść na diecie odchudzającej hamburgerów, a także innych fast foodów. Zamiast tego można zrobić kotlety z indyka i zjeść je po prostu z sałatką przygotowaną z sezonowych warzyw. 

Ranking Dieta odchudzająca

Przykładowy jadłospis diety odchudzającej

co jeść na diecie odchudzającej

Przykładowy jadłospis diety odchudzającej może wyglądać następująco:

  • I śniadanie: pełnoziarniste pieczywo, twaróg z rzodkiewką. 
  • II śniadanie: hummus z warzywami. 
  • Obiad: makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem i pomidorami suszonymi. 
  • Podwieczorek: domowe ciasteczka owsiane. 
  • Kolacja: zupa krem z pomidorów z dodatkiem mozzarelli.

Jeżeli zatem ktoś nie ma pomysłu, co jeść na diecie odchudzającej, co przygotować sobie na obiad, czy inne posiłki, powinien posiłkować się gotowymi jadłospisami, których w sieci jest bardzo dużo. Choć i tak najlepszą opcją jest zawsze gotowy catering. Wówczas nie trzeba zastanawiać się, co jeść, a czego nie jeść na diecie odchudzającej. Nie trzeba też robić zakupów, ani też spędzać długich godzin w kuchni. 

Etapy i efekty diety odchudzającej

Etapy diety odchudzającej zależą w głównej mierze od rodzaju diety. Najważniejsze jednak jest to, aby w pierwszej kolejności odpowiednio nastawić się psychicznie. Wyeliminować niezdrową żywność, a w jej miejsce wprowadzić zdrowe produkty we właściwych proporcjach. Wówczas można spodziewać się oczekiwanych efektów. 

Co daje dieta odchudzająca? W pierwszej kolejności prowadzi do oczyszczenia organizmu, a następnie do redukcji tkanki tłuszczowej. Korzystnie wpływa też na samopoczucie i zdrowie. Aby nie zaprzepaścić uzyskanych podczas odchudzania efektów, należy umiejętnie wyjść z diety. Warto stosować ją pod okiem specjalisty – dietetyka. Ważne jest również, aby to nie była szybka dieta odchudzająca, a taka, która przyczyni się do stopniowej redukcji wagi, bez efektu jo-jo. 

Czy dieta odchudzająca jest zdrowa? To zależy od rodzaju diety, a są naprawdę najróżniejsze. Ważne jest, aby na tej diecie się nie głodzić, a jeść, ale jeść zdrowo. 

Zalety i wady diety odchudzającej

Najlepsza dieta odchudzająca to taka, która przyczynia się do spadku wagi, przy jednoczesnym wzroście siły i energii. Dieta w żadnym wypadku nie może osłabiać. Jakie są zalety diety odchudzającej? Najczęściej podaje się, że skuteczna dieta odchudzająca wyszczupla sylwetkę, a co za tym idzie, poprawia samopoczucie. Także psychiczne, ponieważ podnosi samoocenę. Dieta ma niewątpliwie ogromnie pozytywny wpływ na zdrowie. Chroni przed wieloma chorobami, a nierzadko wspomaga leczenie już obecnych. Ponadto ma korzystny wpływ na skórę, kondycje włosów oraz paznokci.

Czy stosowanie diet jest zdrowe

Jakie są zatem wady diety odchudzającej? Należy chyba tylko wymienić to, że wiąże się ona z eliminacją kalorycznych, niezdrowych, a jednak chętnie spożywanych posiłków. Spożywanie dużych ilości warzyw i owoców szczególnie poza sezonem wiąże się z wyższymi wydatkami. Warto w takiej sytuacji rozważyć dietę pudełkową. Najskuteczniejsza dieta odchudzająca to tylko ta zaproponowana przez dietetyków.

Zdrowa dieta odchudzająca – catering

Dieta odchudzająca brzuch i inne części ciała przygotowywana przez specjalistów z firmy cateringowej, to prawidłowo zbilansowane, składające się z najlepszych składników posiłki. Gotowy catering dietetyczny zapewnia stały i wygodny dostęp do smacznych i zdrowych posiłków, które dodatkowo przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej.  Dieta pudełkowa wychodzi zdecydowanie taniej, niż samodzielne przygotowywanie posiłków. W dodatku w niektórych firmach można zdobyć kody rabatowe na catering. Wówczas dieta jest jeszcze tańsza. Jednak bez względu na zniżki na catering, warto zdecydować się na ten wybór. Diety są opracowywane przez dietetyków, przygotowywane przez doświadczonych kucharzy. Są tworzone zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.  Przeglądając ranking cateringów można znaleźć niejedną atrakcyjną ofertę diety z dostawą pod wskazany adres.  Artykuł powstał we współpracy z dietetykiem klinicznym, na podstawie informacji przekazanych w rozmowie.