redukcja tkanki tłuszczowej

Jak powinna wyglądać zdrowa redukcja tkanki tłuszczowej?

Zdrowa redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa dzięki diecie i ćwiczeniom 

Redukcja tkanki tłuszczowej to pierwszy krok prowadzący do utraty zbędnych kilogramów i wyszczuplenia sylwetki. Jak się okazuje, cel ten można uzyskać na kilka sposobów, a do najskuteczniejszych zalicza się dietę oraz aktywność fizyczną. Jeszcze lepiej połączyć oba te sposoby, aby zrzucanie tkanki tłuszczowej przebiegało nie tylko w sposób skuteczny, ale i zdrowy. 

Jak zredukować tkankę tłuszczową? 

Utrata tkanki tłuszczowej jest dziś marzeniem wielu osób. Zapewne niejednej i niejednokrotnie przyszło na myśl, by sięgnąć po suplement diety lub inny tego typu specyfik, dzięki któremu rzekomo możliwa jest szybka utrata tkanki tłuszczowej. Tymczasem specyfiki te nie przynoszą nic poza nadzieją, że może po kolejnej kapsułce w końcu dojdzie do zahamowania wciąż rosnącej wagi. 

Warto mieć na uwadze, że nieumiejętne spożywanie suplementów diety na pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz innych środków na odchudzanie, może prowadzić do większych strat dla organizmu, a nawet do stanu zagrożenia zdrowia. Tym bardziej nie należy stosować większej dawki niż zalecana. Zatem szybka redukcja tkanki tłuszczowej niech nikogo nie zachęca do tego nierozsądnego działania. 

Opierając się na najnowszych badaniach naukowych w dziedzinie dietetyki wnioskujemy, iż nie ma lepszego sposobu na redukcję tkanki tłuszczowej, jak deficyt kaloryczny. Może on prowadzić nie tylko do skutecznej, ale przede wszystkim zdrowej redukcji tkanki tłuszczowej

Obniżenie deficytu kalorycznego prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej

Czy redukcja tłuszczu za pomocą diety to dobry sposób?

Deficyt kaloryczny można obniżyć za pomocą odpowiedniej diety. Trzeba ją opracować według określonych zasad, ale i zgodnie z potrzebami konkretnego organizmu. Nie ma jednej magicznej diety, która byłaby w stu procentach skuteczna dla wszystkich. Takiej, dzięki której u każdego i błyskawicznie nastąpiłaby redukcja masy tłuszczowej.

Chcąc obniżyć deficyt kaloryczny, należy zacząć od obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu pozostającego w bezruchu. Do obliczenia podstawowej przemiany materii (PPM) można wykorzystać następujące wzory: 

  • PPM mężczyzny = 66,47 + (13,7 x masa ciała w kg) + (5 x wzrost w cm] – [6,76 x wiek w latach]
  • PPM dla kobiety = 655,1 + (9,567 x masa ciała w kg) + (1,85 x wzrost w cm) – (4,68 x wiek w latach)

Zbicie tkanki tłuszczowej jest możliwe w przypadku zmniejszenia podaży kalorycznej o około 15 proc. Należy tylko mieć na uwadze, że samo ustalenie deficytu kalorycznego nie doprowadzi do satysfakcjonujących zmian. Ważne jest również, aby jeść różnorodnie, a posiłki spożywane każdego dnia, były bogate w składniki z grupy mikro i makro, witaminy oraz minerały. Stąd zalecamy konsultację z dietetykiem albo catering dietetyczny

Zdrowe produkty, w tym świeże warzywa, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej

Czy zbicie tkanki tłuszczowej przez ćwiczenia jest możliwe?

Zastanawiasz się, jak zredukować tkankę tłuszczową przez ćwiczenia i czy to rzeczywiście wystarczy? Redukcja tłuszczu jest możliwa dzięki odpowiedniej aktywności fizycznej. Umiarkowany wysiłek tlenowy trwający około 3 minuty, szybki i intensywny trening interwałowy, a do tego ćwiczenia siłowe z obciążeniem, to aktywności, które prowadzą do utraty tkanki tłuszczowej. 

Należy jednak mieć na uwadze, że nawet najlepiej dobrane ćwiczenia nie przyczynią się do satysfakcjonujących efektów, jeżeli w codziennym trybie życia zabraknie odpowiedniej diety. Specjaliści w swoich książkach wyjaśniają, że dzięki odpowiedniej diecie można schudnąć, ale za pomocą samych ćwiczeń, bez stosowania się do zasad zdrowego odżywiania, tego efektu już nie da się uzyskać. 

Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak spalić tłuszczyk z brzucha, weź pod uwagę konieczność przejścia na dietę. Bardzo pomocna w tym wszystkim jest dieta pudełkowa, bo to gotowe posiłki w pudełkach, dostarczane zgodnie z zamówieniem pod wskazany adres. Nie trzeba gotować, robić zakupów, a co najważniejsze, zastanawiać się, jakie posiłki przygotować, by jeść zdrowo, różnorodnie i zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem kalorycznym. 

Aktywność fizyczna to dobry sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej 

Jeżeli zastanawiasz się, jaki jest sposób na tłuszcz trzewiowy, jak się go pozbyć, koniecznie rozważ przejście na dietę pod okiem doświadczonego dietetyka. On wyjaśni Ci, jak zredukować tłuszcz, ale i podpowie, jak obniżyć deficyt kaloryczny.